Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Podělte se s námi o své „stopy křídel“

AKTUALITA | 19. 10. 2016

Do jedné z nejvýznamnějších výstav v letošním roce bychom rádi zapojili i Vás, naše návštěvníky, a to prostřednictvím soutěže o atraktivní ceny. Podělíte se námi o výtvarné, literární nebo hudební zpracování tématu Anděl? Nebo jste „stopy andělských křídel“ zachytili fotograficky? Do konce ledna 2017 nám můžete zasílat své výtvory. Soutěže k výstavě Šumění andělských křídel se může zúčastnit kdokoliv starší šesti let.

Soutěž bude probíhat ve čtyřech věkových kategoriích a ve čtyřech uměleckých disciplínách: výtvarné, literární, hudební a fotografické. Jednotícím tématem je Anděl. 

V případě výtvarných prací je podle lektora Davida Hrbka spektrum možných druhů a technik široké. „Od kresby, přes malbu, koláž a jiné druhy. Účastníci své práce musí do muzea dopravit fyzicky, tedy zaslat buď poštou, nebo nechat na pokladně muzea pod heslem Anděl,“ informoval Hrbek. V souvislosti s literárními pracemi upozornil, že próza může mít maximálně jednu normostranu, poezie, ať už psána volným nebo vázaným veršem, není v tomto směru omezená. 

„Rádi bychom si poslechli i písně či skladby, které jsou tématem anděla inspirovány. V jakékoli hudební formě a kvalitě je zájemci mohou posílat ve formátu mp3,“ doplnil lektor. „Nebudeme hodnotit technickou kvalitu nahrávky, ani projev, ale píseň či skladbu jako takovou. Spolu s nahrávkou zašlete i text písně,“ požádal Hrbek, který je sám členem olomoucké kapely Tak co?. „A protože jsme dalším muzikantům chtěli naznačit možnosti tohoto tématu, s naší kapelou jsme nahráli novou píseň Na dně mých talířů, která se zároveň stala oficiální znělkou výstavy,“ dodal.

Samostatnou kategorií je fotografie. Úkolem fotografů je podle vedoucího edukačního oddělení Marka Šobáně vyfotit místo, kde podle nich po sobě zanechal viditelné stopy anděl. „A nemusí to být místa tradiční, jako jsou hřbitov nebo interiér kostela. Andělské stopy může ten, kdo se pozorně dívá, objevit v podstatě kdekoli: v parku, tramvaji, na chodbě nemocnice nebo u popelnice v zapadlé uličce,“ naznačil.

Každý účastník může do soutěže přihlásit jednu fotografii. Snímky mohou zájemci do muzea donést osobně, poslat poštou (Denisova 47, 771 11 Olomouc), emailem na adresu soban@olmuart.cz. „Vybrané fotografie vystavíme v suterénu kavárny Amadeus a budou prezentovány na webových stránkách muzea,“ uzavřel Šobáň.

V každé disciplíně a věkové kategorii bude odbornou porotou vyhlášen vítěz, detaily včas zveřejníme prostřednictvím sociálních sítí a na webu muzea.

Věkové kategorie: 
První kategorie: 6-10 let
Druhá kategorie: 11-15 let
Třetí kategorie: 16-19 let
Čtvrtá kategorie: 20+

Kam posílat?
Literární a hudební práce zasílejte na hrbek@olmuart.cz. V případě výtvarných prací účastníci musí uvést čitelně jméno, věkovou kategorii a organizátorům předat přímý kontakt (nejlépe e-mailovou adresu). V případě zaslání artefaktu, pište, prosím, na adresu: David Hrbek, Muzeum umění Olomouc, Denisova 47, 771 111. Fotografie zasílejte v náhledové kvalitě na soban@olmuart.cz.

Ceny: Vítěz v každé kategorii získá celoroční volný vstup do Muzea umění Olomouc. Cena v případě písňové soutěže je natočení videoklipu k vítězné skladbě.

Uzávěrka: úterý 31. ledna 2017 do půlnoci.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Pátek | 19. 4. 2024

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022